360°

působivé zachycení okamžiku
vaší reálné postavy -
skener Profi Studio IR


O službě

Skenování probíhá v příjemném ateliéru poblíž centra Prahy. Pro skenování osoby používáme největší 3D skener v kontinentální Evropě. Samotné snímání trvá zhruba 5 - 15 minut a provádíme ho pomocí neškodných optických DSLR snímačů, které jsou rozmístěné kolem vás. Následně vytvoříme na výkonném počítači digitální 3D model. Tento soubor dále prochází kontrolou a případnými úpravami grafikem.

Speciální předpoklady

Skener pracuje pouze se světlem a je zdravotně nezávadný. Doporučujeme oblečení bez lesku, neprůsvitné a pokud možno vícebarevné. Tyto vlastnosti mají vliv na finální vzhled figurky. Brýle je nutné odložit.


Jak se připravit

Oblečení

VHODNÉ

vzorované, se strukturou, např. károvaná košile, džíny…lidská kůže je naším skenerem považována za vhodný materiál, raději bez makeupu

NEVHODNÉ

lesklé, průsvitné, hladké tmavé...např. závoj, černá, monotónní pánská saka, hedvábí, latex

 

Vlasy

VHODNÉ

dlouhé vlasy nejlépe stáhnout do copu…

NEVHODNÉ

lokny mohou způsobit nereálnost vašeho záměru

 

PŘEDMĚTY

VHODNÉ

dostatečně velké předměty ... kabelka, batoh

NEVHODNÉ

tenké, lesklé např. golfová hůl, brýle nelze zaznamenat – před snímáním nutno sundat

 

SKUPINKY / ZVÍŘATA
cokoliv do prostoru
100 x 100 x 200 cm

VHODNÉ

neomezený počet lidí či zvířat zahustitelný do prostoru 100 x 100 x 200cm

NEVHODNÉ

     větší skupina lidí nebo zvířat než prostor      100 x 100 x 200 cm

 

FAQ

Jak to celé probíhá?

Nejprve s Vámi projdeme proces celého skenování a vybereme nejvhodnější oblečení a pózu, kterou máte na snímání připravenou. Poté rychlostí blesku zachytíme vaši postavu, výraz ve tváři, barvu oblečení, záhyby na oblečení… prostě vaši realitu. Z pořízených tří až pěti snímků si vyberete ten, který budeme dále zpracovávat. Následně vytvoříme Váš model ve 3D, provedeme potřebné úpravy a nakonec Váš model uložíme na zabezpečené úložiště, ke kterému Vám zašleme odkaz k jeho stažení

Je vaše skenování bezpečné?

Ano, skenování v našem studiu je naprosto bezpečné. Pro skenování osob používáme zcela neškodnou fotogrametrickou metodu, nikoli laser.

Jsou mé snímky a 3D model zabezpečeny před zneužitím?

Samozřejmě, všechny snímky uchováváme na zařízeních s nejvyšší  možnou ochranou a jen pro Vaše případné další využití. Nasnímaný materiál v žádném případě nepoužíváme pro jiné účely ani neposkytujeme třetím stranám.

Lze u Vás zaparkovat?

Ano. Dostatečné množství parkovacích míst se nachází v našem dvorním traktu.